Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Момент за историята! Германия винаги ще помни съдията Кабаков
Автор: Екип Varna24.bg 12:09 / 14.10.2019Коментари (2)1547
©
Пловдивският елитен рефер Георги Кабаков влезе в историята на германския футбол. Това стана факт, след като Кабаков показа червен картон на Емре Джан още в 14-ата минута на евроквалификацията Естония - Германия, завършила 0:3 в Талин.

Джан спъна съперник на дъгата пред наказателното поле и Кабаков го изгони, тъй като футболистът на домакините оставаше сам срещу вратаря Мануел Нойер. Впоследствие се оказа, че това е най-бързият червен картон в 111-годишната история на националния отбор на Германия. Предишното "най-добро" постижение се държеше от Роберт Хут, който бе изгонен в 15-ата минута на контролата със Северна Ирландия на 4 юни 2005 година.

Головете за Бундестима паднаха през второто полувреме и бяха дело на Илкай Гюндоган (2) и Тимо Вернер.