Броени дни остават до пускането в експлоатация на "Зелената зона" във Варна. Тя ще заработи през септември, стана ясно от думите на заместник-кмета Илия Коев.
Ще е разделена на 7 подзони. Възможност за спиране ще имат в нея 10 200 автомобила, като над 500 ще бъдат за лица с увреждания.
В момента тече трескаво обследване на зоната, дали няма някакви пропуски през годините. До началото на следващия месец трябва да бъде възстановена и маркировката, която вече се е изтъркала на много места.
"Зелената зона" ще работи от 9 до 19 часа.
Специално за нея ще бъде изграден и втори информационен пункт. Той ще се намира в Двореца на културата и спорта.
След пускането й в експлоатация, варненците и гостите на града ще имат 2 месеца гратисен период, в който няма да им бъдат налагани санкции, а само ще бъдат предупреждавани.
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.