Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Черно море удари Литекс в Елитната до 17 г.
Автор: Екип Varna24.bg 17:39 / 14.11.2012Коментари (0)595
© Ole-bg.com
В отложен мач от 9-ия кръг на Елитната ни футболна група до 17 г. юношите младша възраст на Черно море надигра връстниците си от Литекс с 2:0.

Студеното време и силния вятър на стадиона под Аспаруховия мост не попречи на моряците да открият резултата още в 6-ата минута след хубав диагонален удар на Кристиян Пешков. Надмощието им продължи и на 2 пъти гредите спасиха гостите от нови попадения. През второто полувреме оранжевите разчитаха предимно на контраатаки и при една от тях, останаха сами срещу вратаря Георги Ставрев, но не уцелиха вратата. Точка на спора в 75-ата минути сложи Антон Славков, който от пряк свободен удар с бомбен шут от 30 метра изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Литекс.

Наставникът на победителите Иван Николов изрази задоволството си от постигната победа, макар че и този път възпитаниците му пропуснаха да се поздравят с още по убедителен успех.

С тези 3 точки варненци се изкачиха на 4-а позиция във временното класиране, а в събота от 10.30 посрещат в среща от 14-ия кръг силния тим на ЦСКА.