Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Черно море с класически успех срещу Локо Сф
Автор: Екип Varna24.bg 09:57 / 08.04.2013Коментари (0)813
© chernomorepfc.bg
В среща от 21-вия кръг на Елитната футболна група до 19 г., отбора на "Черно море" постигна класически домакински успех с 3-0 над "Локомотив" (Сф).

Двубоят, който се игра на терена на Спортен комплекс "Черно море" под Аспаруховия мост във Варна, започна отлично за "моряците", които в рамките на само 5 минути пратиха столичани в тежък нокдаун.

В 20-ата мин. Никола Найденов откри в полза на домакините, след чудесна асистенция на Атанас Петров, който пък в 25-ата с истински снаряд от близо 30 метра препарира стража на "Локомотив" за 2-0.

До почивката варненци пропуснаха да натрупат още по-солидна преднина.

През втората част сценария бе същия - възпитаниците на Тодор Каменов бяха абсолютни господари на терена и в 80-ата мин. героя Атанас Петров реализира втория си гол в мача с топовен шут от точката на дузпата за крайното 3-0, след асистенция на Никола Найденов.

Малко по-рано при идентична ситуация Петров отново опъна мрежата, но страничния рефер бе маркирал спорна засада.

След двубоя наставника на "моряците" Тодор Каменов не скри радостта си от успеха и най-вече от чудесната продукция, която изнесоха неговите възпитаници.

Победата бетонира "Черно море" на 3-то място в класирането. В следващия кръг варненци гостуват на 4-тия в таблицата "Ботев" (Пд).