Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Юношите на Черно море паднаха от академията на Хаджи
Автор: Екип Varna24.bg 08:10 / 28.09.2012Коментари (0)789
© chernomorepfc.bg
Младите надежди от ДЮШ на Черно море родени през 1998 година премериха сили с академията на румънската футболна легенда Георге Хаджи. Контролата се игра на стадиона в Каварна и въпреки повечето създадени положения моряците отстъпиха с 1:2.

След равностойно първо полувреме, в началото на втората част варненци откриха резултата. В 45-ата минута Кристиян Славов бе съборен в наказателното поле и Валентин Йосков бе точен от бялата точка за 1:0. Още в следващата атака румънците изравниха също от дузпа. Последваха няколко пропуска на моряците, за да се стигне до 58-ата минута, когато гостите стигнаха до второ попадение. Водени от неуморимия си капитан Валери Христов варненци се хвърлиха смело напред, но нямаха шанс в завършващата фаза.

Въпреки загубата наставникът на малките моряци Калоян Георгиев заяви пред клубния сайт , че е доволен от представянето срещу такъв класен противник, който на практика е нац. отбор на Румъния за тази възрастова група . Според него резултата не отговаря на показаното на терена и се надява на още по голямо израстване в следващата проверка на 17 октомври.

В събота от 15,00 часа, юношите младша възраст на Черно море ще приемат Векта /Пд/ на стадиона под Аспаруховия мост, в среща от 7-ия кръг на Елитната ни група до 17 години. В неделя също от 15,00 часа старшата на моряците е домакин на Ботев /Пд/.