Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Старшата на "моряците върти" 1:1 със Сливнишки герой
Автор: Екип Varna24.bg 11:18 / 25.02.2013Коментари (0)861
©
Юношите (старша възраст) на "Черно море" завършиха 1:1 срещу 3-тия в Югозападната "В" група "Сливнишки герой" (Сливница) в контролна среща. И двете попадения в срещата, играна на изкуствения терен на "Спортпалас" край Варна, паднаха след почивката.

В 55-ата мин. Атанас Петров изведе варненци напред в резултата, като след удара му топката рикошира в капитана на гостите Николай Величков и се оплете в мрежата. В 65-ата мин обаче "Сливнишки герой" изравни, след като Георги Амзин засече с глава центриране отляво. Варненци можеха да стигнат и до успеха в последните минути, но малшанс пред гола имаха Атанас Петров и Веселин Тисовски, които не успяха да поразят целта, останали очи в очи с вратаря на гостите.

След двубоя наставникът на младите "моряци" Тодор Каменов заяви, че се е получил здрав и оспорван мач и е доволен, че неговите възпитаници са били равностойни срещу силен съперник като "Сливнишки герой". Младият специалист се изказа ласкаво за тима от Сливница, определяйки го като отбор, който е на нивото на тим от челните позиции в "Б" група.

В първия кръг от пролетния полусезон в Елитната група до 19 години "Черно море" е домакин на ЦСКА на 2 март от 15 ч.