Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Младите моряци блестящи срещу ЦСКА
Автор: Екип Varna24.bg 07:59 / 19.11.2012Коментари (0)720
© chernomorepfc.bg
В един от най-интересните двубои от 14-тия кръг на Елитната ни футболна група до 17г., юношите младша възраст на Черно море сразиха с 2-0 състава на ЦСКА, пред погледа на над 100 привърженици на стадиона от Спортен комплекс "Черно море" под Аспаруховия мост.

В 24-ата мин. Антон Славков изведе "моряците" напред в резултата, разстрелвайки отблизо стража на "армейците", след чудесна асистенция на Мирослав Мирчев. До края на първата част домакините продължиха да диктуват темпото и само липсата на късмет им попречи да се оттеглят на почивката с още по-комфортна преднина, като най-близо до това да отбележи бе Кристиян Пешков.

Натиска на Черно море продължи и през второто полувреме и съвсем логично в 65-ата мин. отново Антон Славков довърши "червените" с хубав прехвърлящ удар за крайното 2-0. До края на срещата "моряците" пропуснаха още няколко положения пред вратата на гостите.

След двубоя наставника на Черно море Иван Николов не скри задоволството си от победата и най-вече играта на своите възпитаници. Той заяви, че "армейците" са били здрави физически, но варненци са ги превъзхождали с мисъл и борба за всяка педя от терена. Той изрази надежда, че отбора ще завърши с победа полусезона, като в последния есенен кръг следващата седмица "моряците" гостуват на Чавдар Етр.

Черно море 17: Атанас Найденов, Антон Славков, Стефан Иванов, Преслав Дошков (78′ Виктор Цонев), Иван Илиев (Кадир Кадир), Мирослав Мирчев (70′ Мартин Ванков), Мартин Костадинов, Александър Попов, Кристиян Николов, Александър Йовчев, Кристиян Пешков (Станислав Джамбазов).