България без шанс срещу Италия, продължаваме да търсим първи точки
Автор: Стойчо Генов 23:53 / 28.03.2021Коментари (1)1394
България записа втора поредна загуба в световните квалификации в Група "С". Нашите отстъпиха на Италия с 0:2 в двубой, който се игра на стадион “Васил Левски".

Андреа Белоти (43-дузпа) и Мануел Локатели (83) се разписаха за Скуадра Адзура.

В първия двубой от кампанията избраниците на селекционера Ясен Петров загубиха от Швейцария с 1:3.

В другия мач от нашата група Швейцария победи Литва с 1:0 и заедно с Италия има пълен актив от 6 точки.

Футболистите на България стояха добре подредени на терена и въпреки че приеха играта в собствената си половина, не позволиха на съперника да стигне до чисти положения през първото полувреме. Две минути преди почивката обаче реферът отсъди доста дискусионна дузпа за Италия за нарушение на Даниел Димов срещу Андреа Белоти. Потърпевшият бе точен от бялата точка за 0:1.

В 58-ата минута нашите също имаха претенции за дузпа, но словенският арбитър Славко Винчич не ги уважи. Спас Делев получи топката отдясно и изведе влезлия в началото на второто полувреме Бирсент Карагарен. Почти от аутлинията крилото опита пас назад, при който топката срещна ръката на италиански защитник, но съдията даде знак играта да продължи.

В 72-ата минута Белоти бе изведен в добра позиция и прехвърли вратаря Пламен Илиев, но топката се отби от гредата. При добавката от 4-5 метра Белоти шутира високо в аут.

Десет минути по-късно Италия реши окончателно мача с втори гол. Мануел Локатели получи пас от Лоренцо Инсиние в наказателното поле и с техничен удар насочи топката към левия ъгъл на вратата на Пламен Илиев за 0:2.