Отпаднахме на Евро 2017, Германия ни отнесе с две дузпи
Автор: Екип Varna24.bg 09:19 / 07.07.2017Коментари (0)2787
© UEFA
България загуби с 0:3 от Германия своя втори мач от група "B" на Европейското първенство за юноши до 19 години. Двубоят се проведе на стадион "Тенгиз Бурянидзе" в Гори пред 3000 зрители.

Националите играха повече от 70 минути с човек по-малко след червен картон на Андреа Христов в 17-та минута, а в 34-та реферът Лапочкин подмина нарушение на германския страж Бансен срещу Кръстев в наказателното поле, като не отсъди нито дузпа, нито показа червен картон.

Тимът на Франк Крамер откри резултата в 10-ата минута след подаване на Фриде, който намери в наказателното поле Аменидо и той вкара след рикошет в крака на Андреа Христов.

В 19-та минута резултатът стана 2:0, след като Андреа Христов извърши нарушение в наказателното поле в опит да подсигури своя брат Петко, който преди това се подхлъзна пробвайки да спре германски нападател. Гюл направи 2:0 от бялата точка, а Христов получи червен картон.

В 34-ата минута дойде и най-спорното положение в мача. Калоян Кръстев се откъсна сам срещу вратаря Бансен, който го събори на земята, но реферът Лапочкин от Русия не отсъди нито дузпа, нито показа червен картон.

Макар и с 10 души, нашите момчета атакуваха и притискаха съперника. В 47-та минута националите стигнаха до най-доброто си положение от началото на мача. Тонислав Йорданов стреля силно от фронтална позиция, но топката мина малко над напречната греда.

В 55-та минута съдията Лапочкин отсъди нова дузпа за Бундестима за нарушение на Васил Добрев, а Фриде превърна наказателния удар в гол.

В другата среща от групата Англия надигра Холандия с 1:0.

Англия е лидер в класирането в група "В" с актив от 6 точки следвана от Холандия и Германия с по 3 точки и България с 0.

Следващият мач на България е срещу Холандия на 9-ти юли.

ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0

Голмайстори: 1:0 Аменидо (10), 2:0 Гюл (19-дузпа), 3:0 Фриде (54-дузпа)

ГЕРМАНИЯ U19: 12.Айке Бансен, 2.Йонас Бусам, 3. Доминик Франке, 5.Юлиан Шабо, 4.Гьокхан Гюл (к.) (80-Максим Авуджа), 6.Денис Гайгер, 7.Аймен Баркок (71-Боте Баку), 8.Сидни Фриде, 9.Етиен Аменидо (76-Давид Раум), 11.Робин Хак, 15.Гьоркем Саглам.

БЪЛГАРИЯ U19: 1.Даниел Наумов, 5.Петър Генчев, 2.Андреа Христов, 15.Петко Христов, 4.Ангел Лясков, 8.Георги Янев, 7.Ивайло Найденов (70-Матео Стаматов), 22.Иван Тилев (21-Васил Добрев), 10.Георги Русев, 9.Томислав Йорданов, 16.Калоян Кръстев (81-Станислав Иванов);

Селекционер: Ангел Стойков