Всичко свърши! В Беларус ни приземиха!
Автор: Екип Varna24.bg 23:56 / 09.06.2017Коментари (3)3487
© БФС
България загуби от Беларус с 1:2 в световна квалификация от Група А, играна на стадиона в Борисов. По този начин домакините ни приземиха на земята и ни отнеха всякакви надежди за класиране.

В другите два двубоя от групата Швеция излъга Франция с 2:1 с гол в последната минута, а Холандия разгроми Люксембург с 5:0.

Така България остана на 4-о място във временното класиране с 9 точки. Лидер е Швеция с 13 точки, колкото има и Франция. Холандия отново ни изпревари и сега е с 10 точки.

Нашите играха изключително слабо и почти не застрашиха противниковата врата.

В 33-ата минута Чорбаджийски фаулира в пеналта Лаптев и Михаил Сиваков реализира отсъдената дузпа за 1:0.

В 80-ата минута Павел Савицки пробва прехвърлящ удар извън наказателното поле, при който топката срещна напречната греда и влезе в мрежата зад излезлия неразчетено напред вратар Николай Михайлов - 2:0.

В добавеното време Георги Костадинов с диагонален шут с десния крак вкара за окончателното 2:1.