Отличен Георги Китанов отново не пусна гол за младежите
Автор: Екип Varna24.bg 12:16 / 23.05.2016Коментари (0)2933
© БФС
Младежкият национален отбор на България до 21 г. завърши 0:0 срещу Чехия във втория си двубой от група "А" на престижния международен турнир "Тулон". Националите бяха по-добрият отбор в срещата, която ще се запомни и със спорното съдийство на японеца Юдай Ямамото, който на няколко пъти спести картони на чехите за неспортсменски прояви, а в добавеното време на срещата не отсъди чиста дузпа в полза на България.

Националите натиснаха съперника още от първите минути на двубоя, като Георгиев и Гамаков пробваха да реализират с удари от далечно разстояние, но не намериха целта. В 8-та минута възпитаниците на Антони Здравков създадоха най-чистото си голово положение. Десподов проби отдясно и пусна пас в наказателното поле, но Минчев се размина с топката на метри пред вратата.

В 39-та минута Десподов стреля от пряк свободен удар, но стражът Войтех Ворел спаси. Националите действаха отлично и във фаза защита, като не позволиха на съперника да застраши вратата, пазена от Китанов. На няколко пъти нападателят Томас Чори провокира Пламен Гълъбов, но реферът остана безмълвен.

В началните минути на втората част Георги Минчев догони центрирана топка в предни позиции и опита да прехвърли стража с глава, но Ворел спаси.

В следващите минути чехите създадоха две положения. Първо, в 48-та Лутонски центрира в наказателното поле, където Чори засече топката с глава, но извън вратата. 12 по-късно Китанов спаси удар с глава на Хулка след корнер.

В 70-та Кристиян Малинов опита да преодолее стража с удар от разстояние, но Ворел спаси.

Така се стигна до добавеното време на двубоя, когато резервата Димитър Велковски проби отляво и бе повален в наказателното поле от Даниел Тетур, но реферът остана безмълвен.

"Типичен мач между България и Чехия. Изпуснахме няколко положения. Не съм разочарован от резултатите ни. Това е вторият или третия ми избор за състав, защото не можахме да повикаме някои играчи, тъй като клубовете им не ги пуснаха за турнира в Тулон. Сега, искаме да спечелим останалите ни две срещи", заяви селекционерът Антони Здравков.

В другата среща от нашата група Мали и Мексико завършиха 3:3.

Чехия е лидер в класирането със 7 точки от 3 срещи, следвана от Франция с 6 (2 мача). България и Мали са на трета и четвърта позиция с 1 точка след два мача. Мексико е на последното място също с 1 точка след 3 срещи.

Следващият мач на България е срещу Мексико, във вторник от 18:00 часа.

Чехия - България 0:0 (0:0)

Жълти картони: Гамаков, Минчев, Марин (България); Стерба, Чори, Пулкраб (Чехия)

България: 1. Георги Китанов, 4. Радослав Терзиев, 5. Пламен Гълъбов, 2. Георги Радев, 21. Лазар Марин, 8. Милен Гамаков, 15. Кристиян Малинов, 10. Антонио Вутов (Борислав Цонев, 41`), 14. Александър Георгиев (Божидар Краев, 56`), 7. Кирил Десподов (Димитър Велковски,75`), 9. Георги Минчев

Селекционер: Антони Здравков

Чехия: 16. Войтех Ворел, 12. Ян Стерба - капитан, 5. Филип Каса, 13. Лукас Хулка, 20. Симон Фалта, 9. Якуб Фулнек (Доминик Прейслер, 78`), 10. Петр Кодес, 4. Даниел Тетур, 8. Ондрей Мачука (Денис Гранечни, 64`), 19. Милан Лутонски (Ян Сикора, 52`), 15. Томас Чори (Матей Пулкраб, 50`)

Селекционер: Павел Хофтих

Съдия: Юдай Ямамото (Япония)

Стадион: "д`Онер", Салон де Прованс