България разгроми Грузия, толкова голове дълго време не бяхме вкарвали
Автор: Стойчо Генов 21:26 / 08.09.2021Коментари (14)1328
© Антон Узунов
България разгроми Грузия с 4:1 в приятелски мач, който се игра на националния стадион "Васил Левски". Тодор Неделев (20), Димитър Илиев (34-дузпа), Спас Делев (44) и Андреа Христов (54) бяха точни за нашите. Така воденият от Ясен Петров тим записа втори пореден успех след минималното 1:0 над Литва преди няколко дни.

Любопитното е, че в последните си 3 мача грузинците бяха записали 3 загуби, без да могат да отбележат гол - 0:4 с Испания, 0:1 с Косово и 0:3 с Нидерландия.

Головата серия откри Тодор Неделев в 20-ата минута. Борислав Цонев бе фаулиран пред наказателното поле, а звездата на Ботев (Пд) изпълни перфектно с шут с левия крак от 25 метра - 1:0.

Четвърт час по-късно Димитър Илиев беше съборен в пеналта на гостите и реферът отсъди дузпа. Тя бе изпълнена точно от Футболист №1 на България за 2019 и 2020 година и резултатът бе удвоен.

Минута преди почивката след нова многоходова атака Спас Делев получи пас от Тодор Неделев и от 10-ина метра вкара за 3:0, макар и с голяма доза късмет.

В 54-ата минута Тодор Неделев центрира почти от аутлинията в малкия пеналт, където защитникът Андреа Христов засече с глава за 4:0.

В 77-ата минута Грузия намали резултата. Това стана след груба грешка на Димитър Велковски, който позволи на Давиташвили да му открадне топката в наказателното поле и шутира покрай плонжа на Михайлов за 4:1.