"Моряците" с много награди след загубен финал в турнира "Бяла къп"
Автор: Екип Varna24.bg 14:52 / 07.09.2017Коментари (0)3130
Талантите от школата на Дунав (Русе), родени през 2005 година, спечелиха третото издание на детския футболен турнир "Бяла Къп". Децата на Самир Мъстънов грабнаха трофея от надпреварата в китното морско градче след оспорван финал срещу Черно море (0:0) и драматично изпълнение на дузпи.

Малките "дракони" и "моряци" се радваха на солидна подкрепа от трибуните, като с представянето си заслужено си спечелиха аплодисментите и на неутралните фенове.

Малкият финал за третото място бе спечелен от Олимпик (Варна), начело на който е настоящият старши треньор на участника в Североизточната Трета лига Суворово Живко Бояджиев. На четвърто място пък остана тимът на Шампиони (Варна).

Част от надпреварата бяха още Добруджа, турският Шаркьой, домакините от Черноморец (Бяла) и Обзорче (Обзор).

За най-добри при вратарите бяха избрани представителите на финалистите - Даниел Николов (Дунав) и Валентин Димитров (Черно море), които допуснаха само по един гол в четирите срещи, в които взеха участие.

Голмайстори на "Бяла Къп" 2017 пък станаха Кристиян Евдокиев от Черно море и спечелилата си симпатиите на всички по трибуните Димитра Жечкова от Добруджа.

Двудневният турнир, провел се на стадиона в Спортен комплекс "Черноморец", бе посветен на Деня на град Бяла - 5 септември, и съвместно организиран от Община Бяла и Сдружение "Бъдеще чрез спорт".

Партньорите се бяха погрижили медал да има не само за заелите призовите места в турнира, но и за всяко едно дете, взело участие в надпреварата. Специален благодарствен плакет получи и всеки един от треньорите.

Припомняме, че по-рано тази година се проведе второто издание на "Бяла Къп", където на върха застанаха талантите от школата на Черно море, родени през 2007 година, а специален гост бе тимът на Динамо (Санкт Петербург).

От 1 до 6 август пък Бяла прие италианския гранд Милан, като се превърна в първия град по Българското Черноморие, който организира Milan Junior Camp."