Черно море загуби дербито с Лудогорец
Автор: Екип Varna24.bg 10:20 / 18.04.2019Коментари (0)1106
©
Черно море допусна загуба с 1:2 при домакинството си на Лудогорец в мач от 23-ия кръг на Елитната група до 19 години, игран на стадион “Корабостроител" под Аспаруховия мост.

И двете попадения за гостите паднаха през първата част. В 7-ата минута Хюсеин Хюсеинов откри резултата, а в 35-ата Димитър Митков покачи на 2:0. “Моряците" пък се отчетоха с няколко добри положения пред вратата на разградчани, но не успяха да ги реализират.

След почивката варненци пресираха съперника, който се беше прибрал в собствената си половина и разчиташе на контраатаки. В последните 10-ина минути футболистите на Черно море създадоха куп ситуации. След няколко поредни пропуска в 87-ата минута Данаил Димов успя да намали с удар по диагонала. До края на срещата “моряците" търсиха изравнителното попадение, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

Въпреки загубата тимът, воден от Мартин Христов остава лидер в класирането с актив от 54 точки, с една повече от Лудогорец, но с мач по-малко.

Срещата бе изгледана от треньорския щаб на представителния тим на Черно море и футболисти от мъжкия отбор.