Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море удари Славия в Елитната до 17 години
Автор: Екип Varna24.bg 10:41 / 14.05.2018Коментари (0)5048
©
Юношите младша възраст на Черно море победиха Славия с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Елитната група до 17 години, игран на стадион “Корабостроител" под Аспаруховия мост.

“Моряците" владееха инициативата през целия двубой, но успяха да открият резултата през втората част. В 55-ата минута Светослав Николов прониза стража на гостите с удар от около 20 метра. В 62-рата след контраатака Славия изравни, а крайното 2:1 оформи Денислав Ангелов. Младият талант засече флангово центриране и донесе трите точки на варненци.

“През първото полувреме държахме топката, но не успяхме да създадем чисти голови положения. Отборът на Славия се беше прибрал в собствената си половина и нашият тим трудно стигаше до опасности пред вратата на гостите. През втората част отново бяхме по-активния тим на терена и заслужено успяхме да спечелим срещата", каза треньорът на Черно море Мартин Христов.

В следващия кръг Черно море гостува на Дунав Русе. Двубоят от 26-ия кръг е на 20 май (неделя) от 17,30 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков (60-Филип Иванов), Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Александър Александров, Светослав Николов, Тугай Неджет (70-Симеон Бончев), Иван Иванов (60-Балю Балев), Велислав Василев, Денислав Ангелов.