Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Добро представяне на малките "моряци" през уикенда
Автор: Екип Varna24.bg 15:22 / 13.11.2017Коментари (0)3364
©
Добро представяне записаха отборите от детско-юношеската школа на Черно море през уикенда. В изиграните от тях 9 мача формациите записаха шест победи и три поражение.

Най-убедителната победа спечели тимът на Черно море 2008 година. Отборът, воден от Страхил Байчев, се наложи с 10:1 срещу Спартак 1918 в мач турнира по футбол 9, който се проведе в Добрич. Във втория си двубой от надпреварата "моряците" отстъпиха с 0:3 от Добруджа.

Резултатна победа постигна отборът на родените през 2005 година таланти на варненската академия. Тимът на наставника Георги Попов надиграха Светкавица Търговище като гост с 4:0.

С един гол по-малко отбелязаха играчите от Черно море 2004. "Моряците" на Станислав Стоянов надиграха Волов Шумен с 3:0 като гости. Головете за варненци реализираха Красиан Колев, Николай Златев и Алекс Костов.

Важен успех постигнаха талантите на Черно море, родени 2006 година. Възпитаниците на Калоян Георгиев се наложиха с 3:2 срещу една година по-големите футболисти на Олимпик Варна. Попаденията за "моряците" отбелязаха Кристиян Евдокиев, Георги Венциславов и Даниел Георгиев.

"Моряците" 2002 година, който тази седмица се класираха за 1/4-финалите на турнира за Купата на БФС, постигнаха успех в първенството. Тимът на наставника Тодор Каменов се наложи с минималното 1:0 като гост на Волов Шумен след гол на Джан Хасан.

В Елитната група до 15 години отборът на Иван Николов победи Дунав Русе с 1:0. Единственото попадение в срещата вкара Еркан Реджебов.

В Елитната до 17 години момчетата на Мартин Христов отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Локо Пловдив. "Моряците" поведоха в резултата в 25-ата минута чрез Иван Иванов, но в края на полувремето домакините изравниха. След почивката "смърфовете" вкараха втори гол, който се оказа и последен в мача. Трябва да се отбележи, че варненци изиграха този двубой с куп кадрови проблеми. Въпреки това не заслужаваха да си тръгнат от града под тепетата без точки.

Младите играчи на Тодор Марев, родени 2007 година, отстъпиха на една година по-големите футболисти на Добруджа с 1:3. Варненци поведоха в резултата чрез Михаил Николов, но допуснаха обрат.