България с изключителен обрат над Северна Македония в първата контрола
Автор: Стойчо Генов 10:55 / 30.12.2020Коментари (0)1187
©
Мъжкият национален отбор на България по волейбол се поздрави с труден успех над Северна Македония, в първата контролна среща между двата тима. Проверката е част от подготовката за европейската квалификация в Израел (12-17 януари). "Лъвовете“, водени от Силвано Пранди и Николай Желязков, се наложиха като гости след пълен обрат с 3:2 (20:25, 22:25, 25:20, 25:14, 19:17) гейма след 155 минути игра в зала "Борис Трайковски“ в Скопие.

Тимът на България, който е без редица основни състезатели, включително и капитанът Цветан Соколов, показа мотивация и воля за победата, като отбеляза възходяща градация в срещата. След трудно начало и изоставане с 0:2 гейма, съставът ни успя да намери верния път за противодействие и напълно да повали съперника си в следващите три части, за да се поздрави с крайния успех.

След като отстъпваха в първите две части, в третият гейм "лъвовете“ показаха на какво са способни и поведоха с 13:7 и 18:12. Разликата бе непреодолима и България се върна в мача, като намали резултата на 1:2. Успехът даде криле на нашите момчета и в четвъртата част те започнаха ударно със 7:1. Да края на гейма бяха пълни лидери и изравниха резултата 2:2.

В тайбрека родните волейболисти показаха лъвско сърце, като изоставаха с 9:12, но отново направиха пълен обрат. Равенството дойде при 12:12, а след оспорвана игра България наложи волята си в решителните минути с 19:17 и отбеляза успех в първия приятелски мач при гостуването си в Северна Македония.

Реализатор за победата на България стана Димитър Димитров с 24 точки (2 аса, 2 блока). Тодор Скримов добави 18 точки за успеха ( 2 аса, 1 блок). Дебютантът Александър Николов също получи възможност за изява, като завърши с 5 точки ( 1 ас).

Втората среща между двата тима е на 30 декември от 17:00 часа българско време.