Олимпийският шампион Китай не остави шансове на България
Автор: Екип Varna24.bg 17:13 / 19.06.2019Коментари (0)1556
©
Женският национален отбор на България по волейбол загуби от олимпийския шампион Китай с 0:3 (18:25, 19:25, 16:25) гейма във втората си среща от група 18, на турнира в Нинбо, от последната пета седмица в Лигата на нациите. Така националките ни, водени от Иван Петков, отбелязаха 12-а загуба, като с две победи заемат предпоследното 15-о място във временното общо класиране.

След успеха Китай оглави таблицата в Лигата с 11 победи, 3 загуби и 32 точки.

Звездата Тън Жу стана и най-резултатна в мача с 15 точки (2 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака). Синюе Юан и и Минюан Ху добавиха по 10 точки за успеха. С най-голям актив за българския тим бе пловдивчанката Силвана Чаушева с 13 точки (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака). Нася Димитрова завърши с 9 точки, а Мирослава Паскова записа 8 точки в актива си.

Утре (20 юни), в последните си мачове от турнира и от Лигата, "лъвиците" ще играят срещу Германия, която днес надигра Сърбия с 3:1 гейма, а Китай ще спори с младия състав на Западните ни съседи. Двубоите са от 11,00 и 14,30 часа българско време.