Опълчихме се на световния шампион, но загубихме с 1:3
Автор: Екип Varna24.bg 14:56 / 08.06.2019Коментари (0)1968
©
Мъжкият национален отбор на България се опълчи на световния шампион Полша във волейболната Лига на нациите, но взе само гейм и не успя да запише успех. Лъвовете загубиха от съперника си с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25) гейма във втората среща в група 5, на турнира от втория уикенд на световната надпревара, игран пред над 3 000 зрители в Нингбо (Китай).

С това родните представители отбелязаха четвърта поредна загуба в Лигата, като заемат 13-о място във временното общо класиране, с 1 победа и 3 точки. "Дружина полска" пък е на седма позиция с 3 победи, 2 загуби и 8 точки.

Най-резултатни за българския тим станаха Николай Учиков с 15 точки (1 ас и 44% ефективност в атака) и Розалин Пенчев (с 14 точки 1 ас и 56% ефективност в атака).

Реализатор за победата на Полша бе Бартош Беднож с 18 точки (2 блока и 70% ефективност в атака), а Мачией Музай добави още 14 точки (2 блока и 55% ефективност в атака) за победата.

Утре (9 юни), в последните мачове на турнира, "лъвовете" ще играят със силния тим на Франция, докато Полша ще спори с Китай. Двубоите са съответно от 11,00 и 14,30 часа българско време.