Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
България е №1 на Балканите, спечелихме квота за Евроволей 2022
Автор: Стойчо Генов 09:03 / 17.01.2022Коментари (0)1077
©
България спечели Балканското първенство - европейска квалификация по волейбол за юноши до 18 години и се класира на еврофиналите! Тимът, воден от Виктор Карагьозов, победи Гърция с 3:0 (25:14, 25:22, 25:22) гейма в последния мач от турнира в София, стана шампион и спечели директна квота за Европейското първенство.

Вицепрезидентът на Българската федерация по волейбол Давид Давидов връчи трофея на шампионите веднага след заключителния двубой под бурните аплодисменти на феновете в спортна зала "Левски София“.

Най-резултатен за победата над Гърция стана Кристиан Титрийски с 22 точки. Александър Къндев реализира 11. Виктор Томов и Симеон Николов записаха по 7 точки. Най-резултатен за съперника бе капитанът Нанопулос с 19 точки.

В другия мач от последния ден на европейската квалификация в спортна зала "Левски София“ Турция победи категорично Румъния с 3:0.

България завърши на първо място в крайното класиране след три победи с по 3:0 над Турция, Румъния и Гърция и драматично 2:3 от Сърбия. Турция завърши на второ място след три успеха с 3:0 и загубата с 0:3 от България. Сърбия е на трета позиция също с три победи, но две от тях с по 3:2 , един успех с 3:0 и едно поражение с 0:3. Гърция завърши на четвърто място , а Румъния на пето.

Европейското първенство за юноши до 18 години е от 9 до 18 юли в Грузия.

"Заслужен успех. Успяхме да се противопоставим на всички отбори, като само срещу Сърбия не играхме по най-добрия начин, но важното е, че спечелихме Балканското първенство и се класирахме за Европейското първенство. Успехът ни е напълно заслужен. Поздрави за отбора и благодарности на всички хора, които дойдоха да го подкрепят в залата“, коментира старши-треньорът на България Виктор Карагьозов.