Невероятно! Полуфинал на Световно! България спаси 4 мачбола и срази еврошампиона Италия!
Автор: Стойчо Генов 12:28 / 31.08.2021Коментари (1)1537
©
Националният отбор на България за юноши под 19 години се класира на полуфинал от Световното първенство по волейбол, което се провежда в Иран. Момчетата на Мартин Стоев надиграха европейския шампион Италия след епична 5-геймова битка - 3:2 (25:27, 27:25, 21:25, 31:29, 18:16).

Успехът в Техеран класира "лъвчетата“ във финалната четворка на турнира и нашите ще имат възможността да се борят за медали.

Шансът за отличие идва точно 20 години след последния ни успех, в който България взима бронзовите медали на световно за юноши - отново в Иран. Загубата пък изпрати Италия да играе за разпределение на местата от пето до осмо в крайното класиране.

Националите ни показаха невероятен дух, сърцатост и психическа устойчивост. Силите в дуела бяха изключително изравнени и това доведе до размяна на геймовете. И двата тима надделяваха в решителните минути след много борба и с минимална разлика. Третата част бе под диктовката на Италия и съперникът поведе с 2:1.

Състезателите ни успяха да се върнат в играта! България намери сили да се вдигне. Не само да се бори докрай, но и да направи пълен обрат. Четвъртата част бе много драматична. Играеше се точка за точка, а интригата кой ще надделее бе до последния миг. Нашите спасиха четири мачбола, за да изковат успеха. Сервисът ни се оказа решаващ, а успешна атака на Венислав Антов донесе победната точка.

В тайбрека националите ни започнаха повече от страхотно, като поведоха със 7:4. Италия обаче изравни. Отново последваха драматични минути, но националите и този път устояха. Отново психическата устойчивост бе в основата на успеха, като съперникът сгреши в най-важния момент и България триумфира с крайното 3:2.

Реализатор за България бе Александър Николов с 28 точки. Венислав Антов добави 20 точки. Владимир Гърков приключи с 14.