Поредна загуба с 0:3 за България в Лига на нациите
Автор: Стойчо Генов 17:25 / 21.06.2021Коментари (0)1587
© FIVB
Мъжкият национален отбор на България загуби от Япония с 0:3 (23:25, 18:25, 14:25) гейма в първи двубой от петия уикенд на Волейболната лига на нациите в Римини (Италия). С това тимът на Силвано Пранди записа единадесето поражение в надпреварата. Волейболистите ни са на 15-о място със 7 точки (2 победи). Япония заема седма позиция с актив от седем победи, шест загуби и 19 точки.

Стартов състав на България: Стефан Чавдаров, Николай Колев, Мартин Атанасов, Георги Сеганов, Аспарух Аспарухов, Радослав Парапунов, Владислав Иванов - либеро.

Равностойност имаше само в първата част. Съперникът поведе с 23:20 в решителните минути, но нашите успяха да се доближат до точка, съответно 22:23 и 23:24. За съжаление за повече нямаха сили. Бърза атака през центъра на Таиши Одера се оказа неспасяема и сложи край на гейма в полза на Япония 25:23.

В следващите две части азиатците напълно диктуваха играта. Във втория гейм имаше известно равнопоставяне до десета точка, след което японците се откъснаха и поддържаха аванс докрай.

Третият гейм бе катастрофален за българския тим. Япония поведе с 19:11 и затвори тази част с голяма разлика, като спечели мача в три гейма за 85 минути игра.

Най-резултатен бе Аспарух Аспарухов със 17 точки (1 ас, 2 блокади), като бе единственият с двуцифрен актив. С 8 точки завърши Николай Колев (3 блокади).

За Япония най-добър реализатор в мача стана Юджи Нишида с 23 точки (3 блокади), а с 12 точки завърши Юки Ишикава (1 блокада).

На 22 юни България се изправя срещу САЩ, в 14:00 часа.