Борбена България отстъпи в здрава битка на олимпийския шампион
Автор: Екип Varna24.bg 15:48 / 03.10.2018Коментари (0)2440
©
Женският национален отбор изигра един от най-силните си мачове на Световното първенство по волейбол в Япония. "Лъвиците" се представиха изключително силно срещу един от фаворитите на шампионата Китай. Нашите момичета спечелиха първия гейм и бяха близо до успех във втория, но допуснаха обрат и след здрава битка продължила час и 55 минути отстъпиха с 1-3 (25-22, 22-25, 14-25, 17-25).

Волейболистките ни започнаха отлично двубоя и взеха ранен 5-точков аванс при 13-8. Олимпийските шампионки опитаха да се доближат в резултата, но в края на откриващия гейм нашите момичета спасиха няколко феноменални топки в защита и след единична блокада на Лора Китипова приключиха частта с 25-22.

Във втория гейм Китай поведе с 3 точки при второто техническо прекъсване (13-16), но състезателките, водени от селекционера Иван Петков, успяха да направят обрат и да поведат с 19-18. В следващите минути Гергана Димитрова беше безупречна в атака. След атака в аут на азиатките, тимът ни поведе с 23-22, но треньорът на двукратните световни шампионки Ланг Пинг обжалва решението на съдиите. Видео повторението показа докосване на блокадата и точка за олимпийските шампионки, които малко по-късно изравниха резултата в геймовете след 22-25 в тяхна полза.

Развитието на тази част се оказа решаваща за изхода на мача. В следващия гейм Китай се наложи с 14-25. В четвъртата част "Лъвиците" стабилизираха представянето си, но азиатките отново успяха да натрупат преднина и да постигнат своята 4-а победа на шампионата след 17-25.

Загубата е трета за тима ни в Група B на турнира, но въпреки нея съставът ни запазва отлични шансове за продължаване в следващата фаза. Класирането за втория кръг на шампионата минава през задължителен успех над Канада в последния мач от този поток. Срещата е в четвъртък, 4 октомври, от 7:40 часа.