Страхотно! България с изумителен обрат над Германия преди битките в Пловдив!
Автор: Екип Varna24.bg 09:58 / 24.06.2019Коментари (1)1699
© FIVB
България победи Германия след знаменит обрат от 0:2 до 3:2 (26:28, 18:25, 25:23, 25:19, 15:10) гейма в последната си среща от четвъртата седмица на волейболната Лига на нациите в Бразилия. Селекцията на Силвано Пранди спечели драматичната битка, продължила 2 часа и 36 минути, записвайки четвъртата си победа в Лигата на нациите.

Така България се завръща вкъщи за турнира от петата седмица в Пловдив в отлично настроение и с по две победи повече от други два от отборите претенденти - Австралия и Португалия.

Цветан Соколов стана топреализатор за успеха над Германия с 21 точки, Мартин Атанасов (2 блока) и пловдивчанинът Розалин Пенчев добавиха по 11 точки, безпощадният в тайбрека Светослав Гоцев записа 9 (3 блока), а Красимир Георгиев направи 6 успешни блокади и записа 8 точки.

Пранди започна със Соколов, Пенчев, Атанасов, Гоцев, Георгиев, Сеганов и либеро Владислав Иванов, като само във втория гейм Пламен Шекерджиев стартира вместо Розалин, а от този втори гейм либеро бе Петър Каракашев.

Освен Шекерджиев участие в срещата записаха Радослав Парапунов, Владимир Станков, Мартин Иванов и Теодор Тодоров.

На България предстоят заключителни три мача от Волейболната лига на нациите в Пловдив. От 28 юни до 30 юни в зала "Колодрума" лъвовете" ще се изправят срещу силните отбори на САЩ, Иран и Сърбия. Пловдив е за първи път домакин на двубои от Лигата на нациите и към двубоите в петък, събота и неделя има голям интерес. Билетите са в продажба на ticketportal.bg, в партньорската мрежа в страната, както и на касата на Дом на културата "Борис Христов" в Пловдив.