Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Вдъхновена България постигна геройство срещу Австралия във Варна
Автор: Екип Varna24.bg 11:53 / 15.06.2019Коментари (0)1742
© fivb
България спечели изключително драматична победа с 3:2 (20–25, 29–27, 22–25, 25–21, 15–13) гейма над Австралия при завръщането на Силвано Пранди пред родна публика и първи мач за Цветан Соколов за националния отбор, след като пропусна Световното първенство и цялото минало лято заради операция на коляното.

Двубоят се игра в  в Двореца на културата и спорта във Варна и бе пореден за нашите от турнира Лигата на нациите. "Лъвовете“ показаха изключителен характер, а използването на системата за видеоповторение на няколко пъти възстанови справедливостта в ключови моменти.

Най-резултатни за България бяха Тодор Скримов с 22 точки (3 аса) и Цветан Соколов с 18 (2 аса, 2 блокади). За Австралия Люк Смит реализира 19 точки, а Самуел Уолкър добави 13.

На една от почивките на срещата бе почетен бившият селекционер на националния отбор Пламен Константинов, който има рожден ден.

Победата от трибуните аплодираха министърът на младежта и спорта Красен Кралев, кметът на Варна Иван Портних и президентът на Българската федерация по волейбол Данчо Лазаров.

Днес (15 юни) е следващият мач на България срещу Япония от 17:00 часа.