Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
България с втора загуба на световното по волейбол
Автор: Екип Varna24.bg 14:25 / 02.10.2018Коментари (0)2867
©
Женският национален отбор по волейбол на България отстъпи на Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25) гейма в трети мач от предварителна група В в Сапоро, от световното първенство в Япония. С това националките ни отбелязаха втора загуба в груповата фаза.

Селекционерът Иван Петков започна със следния стартов състав: Лора Китипова, Христина Русева, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Мария Каракашева, Гергана Димитрова, Жана Тодорова - либеро (Ива Монова, Петя Баракова, Силвана Чаушева, Моника Кръстева).

След като отстъпиха в първата част, във втория гейм българските момичета пропуснаха добра възможност да го спечелят и да изравнят резултата. Волейболистките ни поведоха и имаха предимство до двадесета точка. В ключовите моменти обаче допуснаха опонентките да се наложат, а с това в крайна сметка да вземат гейма. Последната част протече изцяло под диктовката на туркините, които затвориха мача в три гейма.

Най-резултатна бе Нася Димитрова с 10 точки (3 блокади, 3 аса), Гергана Димитрова и Христина Русева добавиха по 9 точки (3 блокади, 1 ас). За "полумесеците" Мерием Боз завърши със 17 точки (2 блокади), 13 добави капитанката Еда Ердем Дюндар (1 блокада, 2 аса).

След този мач България заема четвъртата позиция във временното класиране с 3 точки, с една победа и две поражения. Отборът на Турция е трети с 6 точки, с две победи и една загуба.

Утре, 3 октомври България се изправя срещу Куба от 13:20 часа.