Черно море стартира 2016 година с победа
Автор: Екип Varna24.bg 16:40 / 23.01.2016Коментари (0)1432
© chernomorepfc.bg
Черно море победи с 2:1 Созопол в първата си контрола по време на подготовката си. Двубоят се игра на изкуствения терен на "Спортпалас". Още в началото на мача в 3-та минута Созопол имаше претенции за дузпа за нарушение на Стенио, но според съдията такова нямаше.

В 10-та минута Михаил Венков отклони опасно топката към собствената си врата след центриране отдясно, но за късмет на домакините тя се отби в страничната греда. В 14-та минута Симеон Райков стреля опасно от воле, но топката попадна в ръцете на вратаря Мартин Теменлиев на Созопол.

Гостите успяха да вкарат гол в 20-та минута. Първо Емануил Манев стреля, но вратарят Георги Китанов изби, а при добавката Илиан Шарденов вкара за 0:1. В 52-та и 53-та минути вратарят на Созопол Свилен Нотев спаси сигурни попадения след удари на Бекир Расим от пряк свободен удар и на Живко Петков с глава от 2-3 метра. Черно море изравни в 64-та минута, а голмайстор стана Педро Еуженио, който вкара от 25 метра.

В 78-та минута Валентин Йосков вкара втори гол за Черно море за пълния обрат в резултата. В контролата треньорът на Черно море Никола Спасов използва 20 футболисти, включително и дошлия на проби Аней Ловречич. Следващата проверка на Черно море е на 27 януари /сряда/ във Варна, а съперник на елитния тим е отборът на Добруджа.