Черно море започна с победа участието си в турнира "Балчик къп"
Автор: Екип Varna24.bg 17:12 / 06.02.2016Коментари (0)1474
© chernomorepfc.bg
Черно море започна с победа участието си във второто издание на турнира "Балчик къп". Във втория мач от група А на надпреварата варненци се наложиха над Дунав (Русе) с 2:1. Преди това Балкан (Ботевград) разгроми с 5:1 Интер (Плачидол). Дунав откри резултата още във втората минута, когато Бранимир Костадинов бе изведен в коридор и вкара за 1:0. В 12-та минута вратарят на Дунав Станислав Антонов извърши нарушение срещу Владислав Романов в наказателното поле и получи директен червен картон.

От отсъдената дузпа капитанът Георги Илиев изравни. В 15-та минута Бранимир Костадинов можеше да вкара втори гол за Дунав, но след удара му топката се отби в напречната греда. В 25-та минута Валентин Йосков се възползва от грешка на резервния вратар Мартин Луков и с глава прати топката от непосредствена близост във вратата на Дунав за 2:1. В 63-та минута Мирослав Будинов от Дунав стреля опасно с глава, но вратарят Георги Китанов успя да улови топката.

Следващият съперник на Черно море е Балкан, а Дунав ще играе с тима на Интер (Плачидол). Двата двубоя са във вторник (9 февруари) от 14.00 и ще се играят на терените на курорта "Албена". След изиграването на първите две срещи от група А Балкан и Черно море имат по 3 точки в актива си, а Интер (Плачидол) и Дунав (Русе) са без точки. Турнирът продължава утре с първите срещи от група Б. От 13.30 в "Албена" Локомотив (Горна Оряховица) ще срещне Ботев (Враца), а от 14.30 в Балчик домакините от Черноморец играят с Септември (Тервел).