Разбиха ни като за последно! Най-хубавото е, че всичко свърши!
Автор: Стойчо Генов 23:51 / 15.11.2021Коментари (0)1177
©
България очаквано приключи със загуба квалификационния цикъл за световното първенство в Катар следващата година. Нашите отстъпиха на Швейцария с 0:4 в последния си мач от Група С, който се игра на "Суиспорарена" в Люцерн.

Ноа Окафор (48), Рубен Варгас (57), Седрик Итен (72) и Ремо Фройлер (90+1) се разписаха за домакините, а други две техни попадения бяха правилно отменени заради засади.

По този начин възпитаниците на селекционера Ясен Петров завършиха на четвърто място в групата с актив от 8 точки (2 победи, 2 равенства и 4 загуби). Успехът пък класира Швейцария директно за Мондиала през 2022 година.

В другия мач от нашата група Северна Ирландия завърши 0:0 като домакин на Италия. Така Скуадра адзура остана на втора позиция с 16 точки и ще играе бараж.

В Люцерн швейцарците бяха чувствително по-добрият отбор, но въпреки това не успяха да застрашат сериозно Иван Караджов през първото полувреме.

Първият удар за нашите дойде чак в 32-ата минута. Атанас Илиев получи пас пред наказателното поле и шутира с левия крак, но високо над гредата.

Домакините поведоха в резултата две минути след почивката. Шакири бе изведен отляво в наказателното поле и след центрирането му Ноа Окафор засече с глава за 1:0.

Малко след това Шакири удари греда, а в 57-ата минута Варгас с плътен изстрел от 7-8 метра вкара за 2:0 след асистенция на Марио Гавранович.

Последваха нови атаки на "кръстоносците", при които топката влезе два пъти в мрежата зад Иван Караджов, но головете правилно бяха отменени заради засади.

В 72-ата минута Ренато Щефен центрира в наказателното поле, където Седрик Итен надскочи Кристиан Димитров и засече с глава за 3:0.

В първата минута на добавеното време Ремо Фройлер за четвърти път прати топката в нашата врата, оформайки окончателното 4:0.

България игра в състав: Иван Караджов, Иван Турицов (46- Димитър Велковски), Андреа Христов, Кристиан Димитров, Момчил Цветанов, Георги Костадинов, Ивайло Чочев (65- Илиан Илиев), Тодор Неделев, Радослав Кирилов (70- Радослав Цонев), Кирил Десподов (80- Доминик Янков), Атанас Илиев (46- Георги Минчев).