Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Страхотна България изпусна да победи Сърбия за финал в квалификациите
Автор: Георги Куситасев 18:14 / 19.11.2023Коментари (6)337
© Facebook: Team Bulgaria
Страхотна България не успя да победи Сърбия в последен квалификационен мач и за двата отбора за класиране на ЕВРО 2024, което ще се проведе догодина в Германия.

На стадиона в Лесковац, двата тима завършиха при резултат 2:2.

През първата част домакините поведоха. Попадението отбеляза защитникът на Вердер (Бремен) Милан Великович в 17-та минута след асистенция на звездата на саудитския Ал-Хилал - Александър Митрович.

В 28-ата след далечен диагонален удар на капитана на България Кирил Десподов, топката нацели напречната греда и левия страничен стълб.

България направи пълен обрат през второто полувреме.

Кирил Десподов отбеляза в 69-ата минута след асистенция на Филип Кръстев. Само 10-минути преди това Георги Русев изравни за "лъвовете" с остър диагонален шут след грешка на Филип Костич.

В 82-ата минута Душан Тадич се нае с изпълнение на ъгловия удар и намери по перфектен начин Сърджан Бабич, който скочи най-високо и вкара с глава в горния десен ъгъл, правейки резултата 2:2.

Сърбия се нуждаеше от равенство или победа, за да  играе на Шампионата на Стария континент.

Сърбия завършва на второ място в група "G" с 14 точки. България финишира  на последната 6-а позиция с актив от 4 точки.