Десподов вкара и веднага бе изгонен! България с 20-и пореден мач без победа като гост
Автор: Стойчо Генов 19:52 / 29.03.2022Коментари (3)749
Националният отбор на България записа втора поредна загуба от турнето си в Катар. Избраниците на селекционера Ясен Петров отстъпиха на световния вицешампион от Мондиал 2018 - Хърватия, с 1:2. Приятелският двубой се игра на "Едюкейшън Сити Стейдиъм" в столицата Доха.

Кирил Десподов (69) вкара за България, но веднага след това бе изгонен заради глупаво изпросен втори жълт картон. Лука Модрич (76-дузпа) и Андрей Крамарич (80) направиха пълен обрат за Хърватия, която също завърши мача с човек по-малко, след като Дуйе Чалета - Цар получи два жълти картона.

Преди 3 дни нашите загубиха и от домакина на световното първенство Катар с 1:2.

Така представителният ни отбор записа 20-и пореден двубой без успех на чужд терен. Хърватите пък увеличиха серията си и вече имат 11 поредни мача без загуба.

Първото добро положение за България дойде в 25-ата минута, когато Кирил Десподов изведе отлично Радослав Кирилов отдясно в наказателното поле. Капитанът на Славия шутира силно в близкия ъгъл, но вратарят Ивица Ивушич изби в корнер. Малко след това Мартин Минчев се озова фронтално срещу вратата, но прати топката високо над напречната греда.

В 69-ата минута България откри резултата. Дебютантът Мики Орачев пресече пас пред наказателното ни поле и подаде към Атанас Илиев. Той веднага изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря и капитанът ни вкара за 1:0. Десподов обаче съблече фланелката си, изразявайки радостта от попадението и заслужено получи втори жълт картон.

Хърватите стигнаха до пълен обрат в рамките само на 4 минути. Те изравниха от дузпа чрез Лука Модрич, а нарушението бе отсъдено за задържане с ръка на Кристиян Малинов срещу Крамарич.

В 80-ата минута самият Андрей Крамарич се подигра с цялата ни защита и от близо простреля Светослав Вуцов за 1:2.

Пет минути преди края направихме непростим пропуск, след като трима наши останаха срещу един бранител на Хърватия, но не успяхме да отбележим. Борислав Цонев реши да подава към Доминик Янков, който обаче се засуети и топката му бе избита.