Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Без победител между България и Северна Македония пред 6000 зрители в Разград
Автор: Стойчо Генов 21:07 / 02.06.2022Коментари (0)845
© gong.bg
Отборът на България стартира с равенство новото издание на турнира Лигата на нациите. Нашите завършиха 1:1 срещу Северна Македония в първи мач от Група С, който се игра пред около 6000 зрители на стадиона в Разград.

Кирил Десподов (13) бе точен за домакините, а Милан Ристовски (50) се разписа за македонците. Това бе второ реми в досегашното съперничество във футболната история на двата тима.

България откри резултата в 13-ата минута след страхотна комбинация между Кирил Десподов и Тодор Неделев. Звездата на Лудогорец пусна пас към капитана на Ботев (Пд) и нахлу в наказателното поле. Последва елегантно отиграване с едно докосване на Неделев, при което Десподов получи сам срещу вратаря Столе Димитриевски и го прехвърли за 1:0.

Седем минути след това имаше критичен момент за нашия отбор. Капитанът на гостите Енис Барди проби в пеналта и отправи силен шут с десния крак. Топката удари в лицето Николай Михайлов, на когото трябваше да бъде оказвана дълго време медицинска помощ, но в крайна сметка капитанът ни продължи да играе.

Пет минути след почивката Северна Македония изравни резултата. След опит за изстрел и рикошет топката стигна до Милан Ристовски, който от 7-8 метра простреля Николай Михайлов за 1:1. Ситуацията бе разгледана от VAR, тъй като останаха съмнения за засада, но попадението бе признато.

Секунди преди да изтече 4-минутното допълнително време френският арбитър Жереми Пинар даде дузпа за България, след като при удар на Мартин Минчев топката срещна ръката на футболист в червен екип. При проверката от VAR обаче реферът промени решението си и отсъди корнер, тъй като ръката на македонския играч бе прилепена до тялото му.

България: Николай Михайлов, Иван Турицов, Андреа Христов, Петко Христов, Антон Недялков, Георги Миланов (87- Мартин Минчев), Филип Кръстев (59- Георги Костадинов), Ивайло Чочев, Тодор Неделев (71- Илиян Стефанов), Кирил Десподов, Атанас Илиев (46- Георги Минчев).

Северна Македония: Столе Димитриевски, Дарко Чурлинов, Дарко Велковски, Висар Муслиу, Езджан Алиоски, Елиф Елмас, Енис Барди, Стефан Спировски, Стефан Ашковски, Милан Ристовски, Александър Трайковски.