Удържахме геройски натиска на Грузия, точката е за Тодор Неделев
Автор: Стойчо Генов 20:57 / 12.06.2022Коментари (0)824
©
България удържа домакинския натиск на Грузия и завърши 0:0 в четвърти мач от група 4 на Лига С в турнира Лига на нациите. Двубоят се игра пред 50 000 зрители на стадион "Борис Пайчадзе" в Тбилиси.

Националите ни излязоха със специални фланелки за церемонията преди двубоя, като така показаха подкрепата си към Тодор Неделев. Селекционерът Георги Иванов - Гонзо пък бе със същата тениска през целия двубой.

Освен това точно в 8-ата минута грузинските фенове демонстрираха подкрепата си и аплодираха намиращия се в неврохирургично отделение на Университетската болница в Тбилиси Неделев.

Нашите обаче продължиха негативната си серия и нямат победа вече 22 поредни мача като гости.

С ремито България има вече актив от 3 точки, но остава твърдо на трето място във временното класиране. В другия мач от нашата група Северна Македония разгроми Гибралтар с 4:0. Западните ни съседи са със 7 точки, а лидер е Грузия с актив от 10 т.

Един от най-критичните моменти за нашия тим бе в 61-ата минута, когато Кварацхелия изскочи сам срещу Николай Михайлов и го прехвърли. Топката влизаше във вратата, но Пламен Гълъбов успя да я изчисти на метър пред голлинията. Последва центриране отдясно и Микатадзе засече с глава, но вратарят ни отрази удара.