Черно море избухна с 4 гола срещу Ботев (Враца)
Автор: Екип Varna24.bg 14:46 / 30.11.2019Коментари (0)1585
Черно море взе очакван успех при домакинството си на Ботев Враца в мач от 18-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича" във Варна. “Моряците" на Илиан Илиев победиха съперника с 4:1. Попаденията за варненци реализираха Мартин Минчев (28,31) и Исмаил Иса(51,74).

Първият изстрел по посока на една от двете врати бе за Черно море. Още във 2-рата минута Мартин Минчев стреля към вратата на Костов, но топката мина встрани от целта. В 20-ата минута Родриго проби отляво и пусна пас по земя към нахлуващия на скорост Исмаил Иса, който обаче бе изпреварен от Георги Вълчев.

Само седем минути по-късно по-добрата игра на “моряците" даде резултат. Родриго центрира в наказателното поле отдясно, а Исмаил Иса с глава стреля опасно. Стражът на гостите изби кълбото, но Мартин Минчев успя да я вкара през плонжа на вратаря за 1:0. В 31-вата отново Минчев бе в прегръдките на своите съотборници. Младият талант на Черно море получи пас между централните бранители и останал сам срещу вратаря не сгреши.

В третата минута на втората част Ботев Враца създаде опасност пред Миодраг Митрович. Петър Атанасов намери добре в наказателното поле на домакините Доминик Янков, но ударът на последния не намери целта. Три по-късно отново комбинация между Родриго и Иса донесе трето попадения за варненци в мача. Халфът центрира отляво към нападателя на “моряците", който с глава реализира.

В 72-рата тимът от Враца успя да намали. След комбинация между Домовчийски и Златински, топката беше пусната към Петър Атанасов, който матира Митрович за 3:1. Радостта на гостите бе кратка. В 74-ата Исмаил Иса вкара своя втори гол в срещата и общо четвърти за варненци след асистенция на капитана Даниел Димов, а с това бе оформен и крайния резултат.