Черно море с важна победа в борбата за влизане в Топ 6
Автор: Екип Varna24.bg 20:02 / 06.03.2020Коментари (0)1292
Черно море победи Царско село с минималното 1:0 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. “Моряците" на Илиан Илиев могат да съжаляват, че не спечелиха срещата по-убедително, тъй като направиха много непростими пропуски.Единственият гол в мача реализира Даниел Димов през първата част.

Първият точен удар в очертанията на една от двете врати бе в полза на Царско село. В 13-ата Ивайло Марков центрира отляво в наказателното поле, където Мирослав Будинов стреля с глава, но Митрович безпроблемно улови. Само три минути по-късно Мирослав Будинов бе изведен зад гърба на защитата от Реян Даскалов, но не успя да намери добре топката и стреля далеч в аут. В 33-ата минута Черно море успя да открие резултата. Матиас Курьор изпълни технично пряксвободен удар, топката обаче бе засечена от капитана на “моряците" Даниел Димов, който с бедрото си реализира за 1:0.

В 38-ата минута Родриго изведе сам срещу вратаря Илиан илиев, който стреля, но стражът на гостите с крак успя да спаси. В 43-ата Васил Панайотов намерих с прецизен пас Матиас Курьор, който финтира Хулио Родригес и остана очи в очи с Джони Пласид, но стреля покрай левия страничен стълб на вратата.

Втората част започна 78-ата минута много добра комбинация между Мартин Минчев, Васил Панайотов и Матиас Курьор. В крайна сметка Панайотов стреля от границата на наказателното поле, но в страни от вратата. Две минути по-късно Царско село направи добра контраатака. След пробив по фланга и последвало центриране в наказателното поле, Даниел Димов с шпагат успя да избие топката.

В 85-ата минута Андерсон Кордейро проби през центъра и нахлу в наказателното поле. Виктор Попов и Стефан Станчев опитаха да противодействат на крилото, но бразилецът нанесе удар към вратата на Миодраг Митрович, след което последва добра реакция на стража на “моряците".

Две минути по-късно “моряците" организираха великолепна контраатака. Илиан Илиев изведе Букаси, който проби през центъра, подаде Към Курьор, който вместо да стреля реши да подава към Денислав Ангелов, но пасът му бе неточен. В даденото от рефера продължение на срещата Денислав Ангелов излезе на добра позиция, финтира бранител и останал сам срещу стража стреля, но вратарят спаси.

В следващия кръг Черно море гостува на Берое. Мачът е на 15 март от 15,15 часа.

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов (79-Емил Янчев), Мехди Букаси, Матиас Курьор, Мартин Минчев, Родриго Енрике (71-Денислав Ангелов), Илиан Илиев (88-Дани Кики).