Черно море загуби от Дунав в първи мач след дългата пауза
Автор: Стойчо Генов 14:08 / 27.05.2020Коментари (0)1110
Черно море загуби от Дунав с 0:1 в контролна среща, играна на стадион “Тича" във Варна. Спарингът бе първи за двата отбора след принудителната пауза от средата на март заради пандемията от коронавирус.

В 7-ата минута Денислав Ангелов се пребори за една спорна топка в половината на гостите, нахлу в наказателното поле, но вместо да стреля, потърси пас към Петър Вуцов и сгреши. В 25-ата минута Стефан Христов изведе Свилен Щерев, който намери Долапчиев в наказателното поле. Нападателят на Дунав стреля, но Иван Дюлгеров успя да парира удара.

В 36-ата минута вратарят Благой Макенджиев сгреши с подаването, топката попадна във Велислав Василев, който се опита технично да го прехвърли, но топката срещна тялото на бранител.

В 60-ата минута Велислав Василев успя да вкара топката в мрежата на русенци, но голът не бе зачетен заради засада. Иначе варненци създадоха добра атака по десния фланг. Денислав Ангелов получи пас по крилото, нахлу в наказателното поле и потърси пас успоредно на вратата. Топката достигна до Николай Златев, който опита удар, но топката срещна крака на бранител.

В 65-ата минута Дунав стигна до победния гол в мача. Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и главният рефер отсъди дузпа. Вратарят Иван Дичевски хвана ъгъла, но не успя да избие топката след изстрела на потърпевшия Ненов за 0:1.

В 70-ата минута Курьор отправи удар от границата на наказателното поле, но над вратата.  В 79-ата минута Денислав Ангелов проби отдясно и центрира по земя, но топката бе избира в корнер, след който не последва опасност. Малко след това Велислав Василев пусна прецизен пас към Денислав Ангелов, който успя да стигне до топката и да отправи удар, но в тялото на вратаря.

Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев (82-Йордан Радев), Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов (75-Николай Иванов), Родриго (46-Николай Златев), Матиас Курьор (82-Павел Георгиев), Денислав Ангелов.

ДунавБлагой Макенджиев (46-Винченцо Ангелов), Александър Исаевски (82-Константин Митев), Петко Цанков (70-Димитър Тодоров), Михаел Милчев, Диян Димов (46-Росен Колев), Любен Николов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (46-Фернандо Калваканте), Митко Русанов, Стефан Христов, Григор Долапчиев.