Старшата на “моряците" загуби втората контрола от Калиакра
Автор: Екип Varna24.bg 11:05 / 08.02.2016Коментари (0)1408
© chernomorepfc.bg
Във втората си контрола от зимната подготовка юношите старша възраст на Черно море загубиха гостуването си на Калиакра с 0:4. Проверката се игра на изкуствения терен в Каварна при много силен вятър, който затрудни действията и на двата отбора.

Въпреки това Момчил Милков пропусна да изведе "моряците" напред, като ударът му срещна гредата. Домакините поведоха в 30-ата мин с доста спорно попадение, след като бе фаулиран вратаря на варненци Евтимов. До края на полувремето Калиакра с малко повече шанс и помощта на вятъра вкара още два гола. След почивката гостите опитаха да направят обрат , но пропуснаха няколко изгодни положения.

На 2 пъти нападатели излизаха сами срещу стража на каварненци , но така и не можаха да го преодолеят. Крайният резултат бе оформен в 75-ата мин.

Въпреки загубата наставникът на черноморци Тодор Каменов заяви пред клубния сайт , че е доволен от старанието на възпитаниците си и резултата не отговаря на показаното на терена. Следващата контрола на старшата възраст ще бъде на 13 февруари на НСБ "Спортпалас".

"Черно море 19": Павлин Евтимов /45 - Иван Дюлгеров/, Ертан Томбак /45 - Александър Михайлов/, Стоян Илиев /60 - Христо Илиев/, Цанко Иванов /60 - Николай Николаев/, Марин Сираков, Светослав Павлов /60 - Дениз Геришчи/, Румен Касабов /45 - Кристиян Събев/, Николай Богданов, Момчил Милков /60 - Мартин Киров/, Слави Славов /45 - Кристиян Петков/, Емил Янчев.