Морето смаза Чавдар с 6:2 пред погледа на Никола Спасов
Автор: Екип Varna24.bg 17:20 / 06.04.2016Коментари (0)1510
© Пресслужба Черно море
Юношите младша възраст на "Черно море" разбиха с 6:2 на стадиона под Аспаруховия мост във Варна връстниците си от "Чавдар" (Етрополе) в среща от ХХV кръг на Елитната група до 17 г.

Триумфът дойде пред погледа на старши треньора на мъжете Никола Спасов.

Още в 7-ата минута Румен Касабов даде начало на головата фиеста, откривайки от пряксвободен удар. Половин час по-късно Дейвид Венциславов удвои, след като засече с глава центриране на Ертан Томбак.

Пак Венциславов оформи класическо изражение на резултата в 45-ата минута благодарение на асистенция на Емил Янчев.

Дейвид направи и хетрик в 50-ата минута: Румен Касабов го изведе на чиста позиция сам срещу вратаря и той не сбърка.

"Моряците" продължиха да вкарват и Ивелин Маджаров направи 5:0 след 54 минути игра. Той успя да материализира добро центриране от ъглов удар.

Дойде ред на Дейвид Венциславов отново да покаже, че гостите не знаят да играят. Той постигна 6-ти гол за "Черно море" след отличен удар с глава. Асистира му Никола Тодоров.

В последните 10 минути в "моряшките" редици се стигна до неоправдано отпускане и чавдарци се зарадваха на 2 бързи (утешителни) гола за крайното 6:2.

След срещата наставникът на тази възраст на "Черно море" Георги Попов заяви, че е доволен от реализираните възможности. Но все пак неговите момчета са пропуснали поне още толкова положения. Той добави, че заради кадровите проблеми е дал шанс на по-малките.

В събота от 10,30 ч. варненци гостуват на "Ботев" в Пловдив.

"Черно море U17": Иван Дюлгеров, Ертан Томбак (64 - Даниел Димов), Ивелин Маджаров, Кристиян Арсовски, Кирил Радев, Никола Тодоров, Данаил Димов, Румен Касабов (60 - Влад Михайлов), Емил Янчев (62 - Християн Фоти), Дейвид Венциславов, Калоян Диев (66 - Христо Христов).