Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море изпусна да удари ЦСКА-София на "Тича"
Автор: Стойчо Генов 12:07 / 13.09.2020Коментари (0)1425
©
Черно море пропусна да победи ЦСКА в мач от 5-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича" във Варна. Двата тима завършиха 1:1, но “моряците" могат да съжаляват, че пропуснаха трите точки. Матиас Курьор откри резултата в 35-ата минута, а Томи Юрич успя да изравни в 88-ата. Васил Панайотов пропусна дузпа в 48-ата минута, а освен това варненци играха половин час с човек по-малко, след като Даниел Димов получи втори жълт картон.

Черно море отправи първият удар по посока на една от двете врати. Касми стреля от добра позиция пред наказателното поле, но топката срещна тялото на бранител. В 23-ата минута топката влезе във вратата на Георги Георгиев след рикошет в крака на Емил Янчев, но попадението не бе зачетено.

Георги Йомов центрира отдясно към Бетраме, който стреля с глава към долния ляв ъгъл на вратата, но Георгиев спаси. Али Соу опита да играе с топката, за да направи добавка, но кълбото му се отби леко от ръката и след рикошет в централния бранител Емил Янчев попадна във вратата, но Станислав Тодоров бе в близост и видя ситуацията.

В 35-ата минута Черно море поведе в резултата. Васил Панайотов центрира към Матиас Курьор, който с гръб към вратата игра с глава и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратаря за 1:0.

В 48-ата минута Панайотов намери в наказателното поле Исмаил Иса, който стреля, но ударът му бе спасен от Бусато. Топката рикошира в Юрген Матей и се отправи отново към вратата, където Пламен Гълъбов, в опита си да изчисти, фаулира Курьор. Съдията Станислав Тодоров отсъди наказателен удар. С изпълнението се зае Васил Панайотов, който стреля, но Бусато спаси.

В 52-ата минута Брадли Мазику центрира в наказателното поле към Стефано Белтраме, който стреля с глава, но покрай вратата на Георгиев. В 63-ата минута варненци останаха с човек по-малко, след като за втори жълт и съответно червен картон бе изгонен Даниел Димов.

В 83-ата минута Матиас Курьор насочи топката в горния ъгъл на вратата на ЦСКА от пряксвободен удар, но Бусато успя да спаси. В 88-ата минута Томи Юрич успя да изравни след като засече с глава подаване отляво.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Емил Янчев, Цветомир Панов, Виктор Попов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Илиан Илиев (90-Илиан Илиев), Файсел Касми (65-Мирослав Енчев), Матиас Курьор (90-Мехди Букаси), Исмаил Иса.