Черно море няма да играе в Европа, загуби баража с Арда
Автор: Стойчо Генов 21:47 / 30.05.2021Коментари (0)1085
©
Черно море загуби с 0:1 гостуването си на Арда в баража за последната европейска квота от efbet Лига. Варненци бяха подкрепени от солиден брой свои привърженици на стадиона в Кърджали.

Варненци започнаха по-силно мача и в 6-ата мин. можеха да открият, но ударът на Леандро Андраде бе спасен от Иван Караджов. Малко по-късно и Зе Гомеш имаше добра възможност, но не успя да се разпише.

В 19-ата мин. Арда откри резултата с гол на Иван Коконов, който получи пас от Тонислав Йорданов и с диагонален удар прати топката в мрежата на Георги Георгиев. До края на първата част варненци създадоха още 2-3 добри ситуации пред противниковата врата, но не успяха да изравнят.

В 73-ата мин. реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Цветомир Панов. При ситуацията защитникът на Черно море получи втори жълт картон заради реплика към съдията и остави тима си с човек по-малко. Георги Георгиев успя да спаси удара на Тонислав Йорданов от бялата точка и запази шансовете на “моряците".

В даденото от съдията продължение и домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Алекс Петков. Минута след това Васил Панайотов стреля опасно, но Караджов спаси и така Арда стигна до победата.

Съставът на Черно море: Г. Георгиев, Попов, Димов, Дробаров, Панов, Леандро (77 Касми), Панайотов, Ил. Илиев (83 Вилела), Гарсия (83 Велев), Родриго (76 Дичев), Гомеш (46 Иса).