Черно море понесе много тежък удар в Стара Загора
Автор: Стойчо Генов 12:40 / 20.09.2020Коментари (0)1704
©
Черно море загуби гостуването си на Берое с 0:4 в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. “Моряците" играха повече от половин час с човек по-малко, след като нападателят Исмаил Иса получи директен червен картон за удар без топка. Трябва да се отбележи, че освен това варненци бяха без двама от основните си футболисти – централни бранител и капитан на тима Даниел Димов и голмайстора Матиас Курьор.

Черно море започна двубоя малко по-прибрано, въпреки това първото чисто положение в срещата бе в ползва на “моряците". В 20-ата минута Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря на Беоре, напредна много добре и се опита да го прехвърли, но топката бе докосната от Християн Василев и излезе в корнер. Само 5 минути по-късно Илиан Илиев направи принудителна смяна. Един от основните атакуващи футболисти на варненци – Родриго Енрике получи контузия и бе заменен от Денислав Ангелов.

В 27-ата минута Берое създаде първата опасност в срещата. Фал бе изведен отляво и центрира остро по земя в наказателното поле, но Кукула не успя да засече. Последваха две опасности пред вратата на Черно море, но и двете завършиха с неточни удари на Макута и Мезаг.

В 40-ата минута Берое поведе в резултата. Крум Стоянов получи топката отляво, преодоля Виктор Попов и намери Кукула в пеналта, който без подготовка стреля и реализира за 1:0. При подаването към Стоянов обаче имаше засада, която не бе вдигната от страничния рефер, въпреки че всички футболисти на домакините в предни позиции бяха зад отбраната на варненци.

Втората част започна лошо за “моряците", които допуснаха гол само 6 минути след подновяването на играта. След центриране отляво Кукула с глава покачи на 2:0. Малко преди попадението Денислав Ангелов от добра позиция в наказателното поле стреля над вратата.

В 58-ата минута Иван Минчев прави резултата класически. Нисичкият футболист вкара след прехвърлящ удар над излезлия напред Георги Георгиев. В 65-ата минута директен червен картон получи Исмаил Иса. Той бе изгонен за изритване Георги Ангелов без топка.

В 68-ата минута Берое поведе с 4:0. Алиун Фал засече центриране отляво и прати топката в мрежата на Георги Георгиев за четвърти път.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Стефан Станчев, Емил Янчев, Миро Енчев (77-Мехди Букаси), Виктор Попов (77-Мартин Дичев), Цветомир Панов, Васил Панайотов (83-Файсел Касми), Стефан Велев, Родриго Енрике (26-Денислав Ангелов), Исмаил Иса, Илиан Илиев (83-Велислав Василев).