Черно море вкара два на Локо (ГО) в контрола на "Тича"
Автор: Стойчо Генов 15:57 / 02.04.2021Коментари (0)1507
©
Черно море записа победа с 2:0 срещу Локомотив Горна Оряховица в контролна среща, играна на стадион “Тича" във Варна. “Моряците" вкараха и в двете полувремена, като първо се разписа Исмаил Иса (42) и Зе Гомеш (79).

В 5-ата минута Велислав Василев получи топката с половината на гостите, напредна и стреля от движение, но вратарят на Локомотив изби в корнер. След него не последва опасност пред вратата на Християн Христов. В 10-ата минута Исмаил Иса опита удар по диагонала, но топката мина опасно покрай страничната греда.

Само три минути по-късно Черно море създаде страхотна ситуация пред вратата на гостите. Велислав Василев се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля. Вратарят успя да избие, топката стигна до Исмаил Иса, който с ефектна задна ножица опита да я вкара във вратата, но кълбото “облиза" напречната греда и излезе в аут. В 16-ата минута Пабло отправи далечен удар, но отново Христов изби.

В 24-ата минута след двойно подаване пред наказателното поле, Исмаил Иса стреля от около точката на дузпата, но пак вратарят на Локо успя да избие в корнер. След изпълнението му Денислав Ангелов стреля с глава покрай гредата.

В 42-рата минута Черно море откри резултата. Велислав Василев сложи топката на главата на Исмаил Иса, който от близо простреля стража на гостите за 1:0. Малко след това Денислав Ангелов отправи мощен удар от дистанция, но Христов спаси.

На почивката треньорът на Черно море Илиан Илиев направи доста промени. Влязоха Виктор Попов, Влатко Дробаров, Илиан Илиев, Леандро Андраде, Стефан Велев, Иван Дюлгеров, Родриго Енрике, Зе Гомеш и Павел Георгиев, като на терена останаха единствено Емил Янчев и Цветомир Панов от първата част.

В 54-ата минута Леандро Андраде центрира отдясно в наказателното поле, където нахлуващия на скорост Илиан Илиев опита да засече с крак, но малко не му достигна да вкара за 2:0.

В 64-ата минута Владислав Мирчев засече с крак центриране отдясно, но топката срещна напречната греда.

В 74-ата минута Леандро стреля от движение, но право в ръцете на вратаря. В 78-ата Стефан Велев пусна прецизен пас към Илиан Илиев, който напредна и стреля от границата на наказателното поле, като топката “облиза гредата, но от външната страна.

В 79-ата минута Стефан Велев пусна пас към Зе Гомеш, който от около 25 метра реализира страхотен гол. Преди да влезе в мрежата, топката се отби в страничната греда за 2:0. В 89-ата минута Удар на Леандро Андраде срещна страничната греда.

Черно море: Георги Георгиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Денислав Ангелов, Велислав Василев, Исмаил Иса.

Локо ГО: Християн Христов, Звезделин Бончев, Петко Цанков, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Петър Чалъков, Джуйнет Яшар, Александър Стефанов, Стефан Иванов, Владислав Мирчев, Тодор Бакарджиев.