Черно море излъга Добруджа с гол в последната минута
Автор: Стойчо Генов 16:17 / 24.03.2021Коментари (0)1244
Черно море победи Добруджа с 2:1 в контролна среща, играна на стадион “Тича" във Варна. Велислав Василев откри резултата за “моряците" през първата част, а Димитър Алексиев изравни през второто полувреме. Крайното 2:1 оформи Павел Георгиев в последната минута на двубоя. В контролата Илиан Илиев използва доста юноши от школата на клуба.

В 10-ата минута Иван Цачев бе изведен сам срещу вратаря Иван Дюлгеров и стреля, но не успя да намери очертанията на врата. В 15-ата минута Велислав Василев намери Исмаил Иса в наказателното поле, който успя с гърди да обърне топката и да стреля, но стражът на гостите спаси.

В 18-ата минута Черно море поведе в резултата. Исмаил Иса подаде към Зе Гомеш, който видя нахлуващия на скорост Велислав Василев и центрира на далечната греда, където крилото на “моряците" с глава реализира за 1:0. В 22-рата минута Исмаил Иса опита истрел от добра позиция, но отново вратарят на Добруджа се намеси и изби.

В 38-ата минута Добруджа създаде добра атака, която завърши с удар от близо на Цецо Илиев, но Иван Дюлгеров показа рефлекс и спаси. В ответната атака, след самостоятелен пробив, Исмаил Иса стреля с левия крак, но вратарят изби в корнер.

След изпълнението му Емо Янчев с крак насочи топката в далечния ъгъл, но стражът на “жълто-черните" отново реагира и улови. В 45-ата минута Пабло Гарсия стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят спаси. За нарушението, което бе извън наказателното поле, вратарят на гостите получи директен червен картон. На неговото място влезе Димитър Илиев.

На почивката Илиан Илиев направи три смени. В игра влязоха Иван Дичевски, Стефан Велев и Васил Панайотов, които заеха местата на Иван Дюлгеров, Цветомир Панов и Зе Гомеш. Веднага след подновяването на играта Исмаил Иса стреля по диагонала, но вратарят на Добруджа спаси. Малко след това Вилела отправи страхотен удар от дистанция, но над вратата. В 62-рата минута Пабло Гарсия опита да прехвърли от центъра излезлия напред вратар на Добруджа, но топката премина на сантиметри от вратата.

В 68-ата минута гостите изравниха резултата. Димитър Алексиев бе изведен сам срещу Иван Дичевски и го прехвърли за 1:1. В 71-вата минута треньорът на Черно море направи четири смени. Влязоха юношите от школата на тима Росен Стефанов, Мартин Милушев, Златин Станков и Калин Георгиев, които заеха местата на Велислав Георгиев, Мирослав Енчев, Родриго Вилела и Стефан Станчев.

В 77-ата минута Калин Георгиев центрира отляво в наказателното поле, където Исмаил Иса стреля с глава, но вратарят успя да улови топката. В 82-рата минута Павел Георгиев опита удар извън наказателното поле, но над вратата. Минута по-късно Мартин Милушев намери Павел Георгиев в наказателното поле, който вместо да стреля, останал сам срещу вратаря, потърси пас към Исмаил Иса, нападателят насочи топката към близкия ъгъл, но стражът спаси.

В 90-ата минута Исмаил Иса напредна отдясно и пусна пас към Павел Георгиев, който реализира за 2:1.

Съставите:

Черно море: Иван Дюлгеров (46-Иван Дичевски), Стефан Станчев, Емил Янчев, Цветомир Панов (46-Стефан Велев), Мирослав Енчев, Павел Георгиев, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Велислав Василев, Зе Гомеш (46-Васил Панайотов), Исмаил Иса.

Добруджа: Иван Ангелов, Мирослав Пушкаров, Цветелин Радев, Иво Вихренов, Преслав Петров, Александър Виденов, Цецо Илиев, Иван Цачев, Димитър Алексиев, Иван Венков, Ахмед Адемов.