Черно море загуби от Локо (Пд)
Автор: Стойчо Генов 21:28 / 30.08.2020Коментари (10)1090
Черно море също не успя да спре набиращия все по-висока скорост отбор на Локо (Пд). "Моряците" загубиха с 1:2 мача от четвъртия кръг на Първа лига, който се игра при страшна жега на стадиона в Лаута, предаде кореспондент на Varna24.bg. Това бе четвърти пореден успех на пловдивчани през настоящия сезон (трети поред в първенството).

Момчил Цветанов (4) и Димитър Илиев (48) бяха точни за "смърфовете", а Матиас Курьор (34) се разписа за варненци.

Така възпитаниците на Илиан Илиев останаха с актив от 4 точки на 10-о място във временното класиране.

Двубоят започна отлично за пловдивчани, които откриха резултата още в 4-ата минута. Георги Минчев се пребори за висока топка и с глава насочи към Николай Николаев. Той напредна по десния фланг и центрира към далечна греда. Там Момчил Цветанов от трудно положение, почти легнал, засече от въздуха с левия крак за 1:0.

Половин час по-късно "моряците" изравниха също след страхотна комбинация. Родриго Енрике подаде към Васил Панайотов, който с пета изведе Курьор зад отбраната на Локомотив. Нападателят шутира хладнокръвно с левия крак в далечния ъгъл за 1:1.

В началото на второто полувреме влезлият на смяна Анте Аралица бе съборен пред наказателното поле на Черно море и реферът Георги Димитров отсъди фаул. Зад топката застана капитанът Димитър Илиев, който технично прехвърли стената и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря Георги Георгиев за 2:1.

Локо (Пд): Мартин ЛуковМилош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Кристиан Илич (69- Лукас Салинас), Николай Николаев (86- Парвиз Умарбаев), Момчил Цветанов, Кенан Муслимович (46- Анте Аралица), Димитър Илиев (90+4- Даниел Димитров), Георги Минчев (69- Бирсент Карагарен).

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Даниел Димов, Емил Янчев, Цветомир Панов, Илиан Илиев (71- Касми), Васил Панайотов (78- Леандро Андраде), Родриго Енрике, Стефан Велев (84- Денислав Ангелов), Матиас Курьор, Исмаил Иса.