Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море с класика срещу Монтана
Автор: Стойчо Генов 21:43 / 18.10.2020Коментари (0)1605
Черно море записа класически успех с 3:0 при домакинството си на Монтана в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича" във Варна. Два гола за успеха реализира Матиас Курьор, а един добави Васил Панайотов.

Черно море не започна срещата по най-добрия начин и това позволи на гостите да създадат няколко опасни атаки пред Иван Дюлгеров, но не успяха да ги завършат по най-добрия начин. В 24-ата минута след грешка при изнасянето на топката, тимът на Монтана хвана варненци на контраатака. Тони Тасев пусна прецизен пас към Николай Минков, но Цветомир Панов се намеси самоотвержено и опази вратата на своя отбор.

Само 4 минути по-късно “моряците" на Илиан Илиев откриха резултата. Леандро Андраде центрира в наказателното поле, където Васил Панайотов с глава засече и с технично прехвърли вратарят Макенджиев.

В 32-рата минута Черно море можеше да вкара втори гол. Даниел Димов засече центриране на Илиан Илиев, но Благой Макенджиев отрази, а последвалата ключова намеса на Александър Башлиев опази вратата на гостите от втори съкрушителен удар.

В 36-ата минута Тони Тасев получи топката за удар в наказателното поле, но тя срещна крака на Цветомир Панов. Само минута по-късно Матиас Курьор напомни за себе си. С чудесен изстрел от границата на наказателното поле голмайсторът на варненци не остави шансове на Благой Макенджиев за 2:0.

В 61-вата минута Монтана изпуснаха най-чистото си положение в мача до този момент. Билал Бари стреля от близо, но ударът му прелетя встрани от лявата греда на Дюлгеров. В 70-ата минута Исмаил Иса бе изведен от Матиас Курьор сам срещу вратаря, но българският национал се опита да стреля от движение и прати топката над напречната греда.

В 75-ата минута “моряците" организираха скоростна атака, Матиас Курьор стреля, топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата на Макенджиев за 3:0. В 84-ата минута Курьор пропусна да реализира своя хеттрик. Нападателят не успя да се възползва добре от страхотния пас на Илиан Илиев.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов (88-Емил Янчев), Мирослав Енчев, Цветомир Панов, Виктор Попов, Стефан Велев (Павел Георгиев), Васил Панайотов, Илиан Илиев (88-Файсел Касми), Матиас Курьор, Леандро Андраде (69-Родриго Вилела), Исмаил Иса (Велислав Василев).