Черно море мечтае за Топ 6 след победа във Враца
Автор: Стойчо Генов 14:04 / 24.04.2021Коментари (0)1222
©
Черно море записа победа с 1:0 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Единствения гол в срещата на стадион Христо Ботев реализира Пабло Гарсия, който днес празнува рожден ден.

Черно море стартира двубоя агресивно и още в 5-ата минута създаде първата опасност пред вратата на домакините. След грешка в отбрана топката стигна до Зе Гомеш, който обаче не можа да се възползва по най-добрия начин и не застраши вратата на Красимир Костов.

Малко след това Леадро Андраде проби отляво и вместо да стреля във вратата потърси пас, който не сполучи. В 10-ата минута Гомеш с лекота успя да се отскубне от бранителите на Враца след пас от Родриго Енрике и стреля, но Костов се намеси подобаващо и опази вратата си.

В 12-ата минута Христо Златински опита удар от дистанция, но над вратата. В 28-ата минута Зехиров центрира в наказателното поле към Петър Атанасов, но Виктор Попов успя да изпревари и да избие топката в корнер. До края на първата част сериозни положения и пред двете врати липсваха.

В 51-вата минута Родриго Енрике можеше да открие резултата, но от около точката на дузпата, останал сам срещу Костов, прати топката в ръцете на вратаря. В 67-ата минута след добра атака през центъра Родриго Енрике нахлу в наказателното поле и стреля. Костов успя да избие с крак, но кълбото попадна в Пабло Гарсия и рожденика вкара за 1:0.

В 80-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Главният рефер даде знак играта да продължи, а след бурните реакции вдигна жълт картон на Петър Атанасов.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Велислав Василев (59-Павел Георгиев), Родриго Енрике, Леандро Андраде (79-Исмаил Иса), Зе Гомеш (88-Родриго Вилела).