Страхотен Черно море тресна Левски в София с човек по-малко
Автор: Стойчо Генов 02:22 / 25.10.2020Коментари (0)1711
Черно море записа историческа победа срещу Левски на стадион “Георги Аспарухов". “Моряците" победиха с 2:1, като стигнаха до пълен обрат с 10 души. Това е първи успех на варненци в София от 1958 година.

Първата опасност в мача бе пред вратата на Черно море. В 9-ата минута Паулиньо тръгна да се надиграва с Мирослав Енчев, а притичалият Цветомир Панов отклони топката по много опасен начин към собствената си врата, но Иван Дюлгеров реагира своевременно и улови.

В 20-ата минута Левски успя да открие резултата. След постепенна атака, Здравко Димитров центрира в наказателното поле на варненци, където Найджъл Робърта с глава свали топката към Мартин Райнов, който от няколко метра реализира за 1:0.

Само две минути по-късно Робърта пробва да изненада Иван Дюлгеров от малък, но встрани от вратата. В края на първата част “моряците" се опитаха да вземат инициативата, като създадоха няколко опасности в наказателното поле, но така и не успяха да завършат с точен удар.

В продължението на срещата за втори жът картон, респективно червен, бе изгонен Илиан Илиев-младши.

В 50-ата минута след добра контраатака, Васил Панайотов стреля от около 20 метра, но топката премина на сантиметри от сглобката на вратата на Николай Михайлов. Веднага след това Виктор Попов открадна топката вдясно, напредна до наказателното поле, където варненци имаха числено превъзходство, но не успя да намери свой съотборник.

В 55-ата Черно море изравни резултата. След поредната хубава контраатака Черно море, Исмаил Иса получи топката на десния фланг и с много прецизно подаване по земя, намери Матиас Курьор, който от няколко метра матира Николай Михайлов за 1:1.

В 59-ата минута Иван Дюлгеров успя да опази вратата си от втори гол. Здравко Димитров намери Найджъл Робърта, който стреля с глава, но стражът на варненци спаси. Топката се върна до нападателя на “сините", който отново отправи удар, но в тялото на Долгеров.

В 69-ата минута Черно море стигна до пълен обрат. Ивайло Найденов сбърка при пас и подари топката на Васил Панайотов, който напред напълно сам в рамките на 50 метра, за да разстреля Николай Михайлов за 2:1.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Даниел Димов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Исмаил Иса (82-Родриго Енрике), Илиан Илиев, Матиас Курьор, Родриго Вилела (72-Леандро Андраде).