Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море поднови сезона със скучно реми на "Тича"
Автор: Стойчо Генов 17:21 / 13.02.2021Коментари (18)988
Черно море стартира с реми официалните мачове за 2021 година. "Моряците" завършиха 0:0 срещу Локомотив (Пловдив) в двубой от 17-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Тича" във Варна.

Така възпитаниците на треньора Илиан Илиев имат вече актив от 22 точки.

Двата тима наблегнаха на здрава битка предимно в средата на терена и през целия мач головите положения бяха рядкост. Варненци първи стигнаха до добра ситуация в 10-ата минута. Родриго Енрике преодоля технично на десния фланг Момчил Цветанов и центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса засече с глава, но в аут.

Две минути по-късно шанс се отвори и пред локомотивци. Лукас Салинас бе изведен сам срещу вратаря, но предпочете да шутира от границата на пеналта и Дюлгеров улови. Малко след това стражът на Черно море напусна наказателното поле, за да пресече пас към Лукас Салинас, но не се справи по най-добрия начин. Топката попадна в Момчил Цветанов, който опита 35-метров шут, но не уцели опразнената врата.

Четвърт час преди края Цветомир Панов проби по лявото крило и почти от аутлинията върна назад към Илиан Илиев. Халфът опита бомбин шут, но високо над напречната греда.

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Родриго Абреу (62- Файсел Касми), Стефан Велев, Илиан Илиев, Пабло Гарсия, Родриго Енрике, Исмаил Иса.

Локо (Пд): Мартин Луков, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (77- Георги Минчев), Бирсент Карагарен (89- Конър Руан), Момчил Цветанов, Лукас Салинас (88- Николай Николаев), Кристиан Илич, Димитър Илиев.