Черно море доминираше, но взе само точка от Монтана
Автор: Стойчо Генов 15:36 / 20.03.2021Коментари (0)1418
©
Черно море завърши 1:1 при гостуване си на Монтана в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. “Моряците" определено могат да съжаляват, че не взеха трите точки в тази среща, тъй като бяха по-добрия отбор на терена през цялата среща.

Черно море отправи първия точен удар в една от двете врати. В 7-ата минута Васил Панайотов стреля от дистанция, но право в ръцете на Макенджиев. В 13-ата минута “моряците" създадоха първата си чиста възможност в срещата.

Зе Гомеш се озова на позиция и стреля, но Макенджиев се справи със ситуацията. В 19-ата минута домакините удариха греда от пряк свободен удар, изпълнен от Тасев. В 35-ата минута Зе Гомеш получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля, но кълбото се отби в крак на бранител. При добавката Илиан Илиев стреля от въздуха, но покрай вратата.

Две минути по-късно Панайотов отправи удар, но стражът на домакините спаси. В последната минута на първата част Тони Тасев отправи удар към вратата на Черно море, но бранител изчисти в корнер.

В 59-ата минута Цветомир Панов с остър пас по земя намери Вилела в наказателното поле, който стреля, но не успя да намери добре топката и тя излезе в аут. В 66-ата минута след два поредни корнера за Монтана, Сенхаджи успя да открие резултата.

В 76-ата минута след добър пробив на Родриго Вилела, топката стигна до Зе Гомеш, който стреля без забавяне и реализира за 1:1.

В 81-вата минута Даниел Димов от няколко метра не успя да вкара, три по-късно Иса стреля от близо, но Макенджиев спаси. До края на срещата варненци търсиха победата, но така и не успяха да вкарат втори гол.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Стефан Велев (69-Исмаил Иса), Васил Панайотов, Илиан Илиев, Родриго Енрике, Родриго Вилела (79-Велислав Василев), Зе Гомеш.