Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море и Созопол не се победиха в контрола
Автор: Стойчо Генов 17:03 / 11.11.2020Коментари (0)1125
Черно море и Созопол завършиха 1:1 в контролна среща на стадион “Тича" във Варна. В спаринга взеха участие всички налични футболисти на “моряците", като двубоя пропуснаха националите Виктор Попов, Илиан Илиев – Младши и Иван Дюлгеров, както и контузеният Исмаил Иса.

Още във втората минута “моряците" можеха да открият резултата. Касми центрира в наказателното поле към Вилела, той с глава свали топката към Родриго Енрике, който стреля, но стражът на гостите спаси.

Малко след това Касми опита изстрел от границата на наказателното поле, но се подхлъзна и не затрудни вратаря на Созопол. “Моряците" упражняват натиск и създават всичко по-интересно в срещата, но не успяват да завършат атаките си по най-добрия начин.

Гостите пък разчитаха предимно на контраатаки. В 36-ата минута Касми намери Лъчезар Йорданов в наказателното поле, който стреля от движение, но покрай вратата.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев направи 8 промени на почивката. На терена останаха вратарят Георги Георгиев, Стефан Станчев и Мартин Дичев. В игра се появиха Даниел Димов, Влатко Дробаров, Стефан Велев, Леандро Андраде, Васил Панайотов, Матиас Курьор, Велислав Василев и Геоеги Божилов.

В 50-ата минута Черно море поведе в резултата. Велислав Василев получи пас от Георги Божилов и центрира на задна греда, където Леандо Андраде с крак насочи топката в мрежата на Созопол за 1:0.

Веднага след това добра атака отляво завърши с центриране на Матиас Курьор към Георги Божилов, който стреля с глава, но вратарят спаси. В 55-ата минута Стефан Станчев получи контузия и бе заменен от Павел Георгиев.

В 56-ата минута Васил Панайотов стреля от около 25 метра, но покрай вратата. В 65-ата минута Георги Божилов намери зад гърба на защитниците Матиас Курьор, който овладя с глава и стреля от въздуха, но покрай страничната греда.

След многоходова атака, минала през Стефан Велев, Павел Георгиев и Велислав Василев, последния стреля, кълбото се отби в бранител и стигна до Мартин Дичев, който от около 30 метра отправи топовен удар, но вратарят Роман Васенев успя с плонж да спаси, влизащата в далечния ъгъл топка.

В 72-рата минута Даниел Димов фаулира Венци Гюзелев в наказателното поле, а Трайо Гроздев превърна отсъдената дузпа в гол – 1:1.

В 83-ата минута Васил Панайотов стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но след като топката среща тялото на бранител излезе в корнер. Веднага след това Велислав Василев центрира по земя към Георги Божилов, който чукна топката пред вратаря, но право в тялото му.

Черно море: Георги Георгиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Мехди Букаси, Лъчезар Йорданов, Родриго Енрике (17-Павел Георгиев), Файсел Касми, Родриго Вилела, Денислав Ангелов.

Созопол: Роман Васенев, Петър Кюмурджиев, Георги Радев, Мариян Димитров, Диян Лефтеров, Ивайло Иванов, Стефан Стойнов, Яни Николов, Сава Савов, Иван Колев, Трайо Гроздев (Антонио Ласков, Диян Молдованов, Венцислав Гюзелев, Росен Андонов, Ариф Ферадов).